2.světová válka

Důležité akce 2. světové války

Klíčové osobnosti 2.světové války

Adolf Hitler

Zakladatel a vůdce nacistického Německa Adolf Hitler (1889-1945) se narodil v Rakousku. Předcházející zkušenost neúspěšného umělce vyznamenaného vojáka první světové války spoluovlivňivali jeho extrémistické politické ambice,které pak  vyústily v založení nacistické strany.
   Hitler využil politickou nestabilitu a sociální chaoc německé Výmarské republiky. aby se v roce 1933 dostal k moci, a pak  se prostřednictvím násilí a zastrašovámí stal diktátorem. V jeho nacismu se spojoval nacionalismus, rasismus a obrovské  expanzionistické  ambice. Hitler jasně vyjádřil touhu po vytvoření velké říše, které mělo být dosaženo zničením údajných německých rasových a ideologických nepřátel.Touha realizovat svoje expanzionistické snahy uvrhla postupně Evropu  do diplomatického chaosu a nakonec i do války.
   Hitlerova politická obratnost byla založena na oportunistickém charakteru a mistrovském ovládání umění propagandy. A jako Vůdce se stal Hitler  i zároveň  armády. V této funkci byly jeho odvaha a smělost demonstrovány v prvopočátečních úspěších blitzkriegu.
  Avšak počínaje rokem 1941 se mu už politicky přestávalo dařit, navíc jeho tvrdohlavost a nedostatek strategického myšlení vedly ke stálému zhoršování vojenské situace. Hitler se začal čím dál víc izolovat od reality a odmítal připustit, že válka je prohraná.
  Hitler úspěšně přežil pokus o atentát v roce 1944, ale nakonec si v roce 1945 sám vzal život. Hitlerova říše byla sice zničena, ale totální destrukce, do které uvrhal svět, vyústila v nejkrvavější válku celých lidských dějin.
Poslední komentáře
15.12.2015 16:06:47: on byl totalni borec vykouřil mi moje pero
15.12.2015 16:06:18: všichni jste podle mně pičove
13.12.2011 20:58:39: Kterej blbecek psal moji uctu tak by mel jit do plynu jako ostatni lidi aby si to konecne uvedomil
18.01.2011 20:01:02: Můj názor zní takto. A.Hitler byl člověk, který i přes své pochmůrné mládí dokázal co by mnoho lidí ...
 
Nejdůležitější okamžiky 2. světové války. Info-Mail.cz - český eReklamní systém